Ceramics ›› Destination based souvenirs

Igale omavalitsusele oma meene! Mõtleme koos ja leiame koos ka lahenduse.

Viljandi Linnavalitsus ja Viljandimaa Omavalitsuste Liit

Mulgi arhailine muster, tuletikud, valge roos on Viljandi linna ja Viljandimaad iseloomustavad märksõnad. Nendest lähtuvalt oleme valmistanud meeneid Viljandi Linnavalitsusele ja Viljandimaa Omavalitsuste Liidule. Galeriis on põhiosal Viljandimaa meenetest inspiratsiooniallikaks olnud mulgi arhailine tikand.

Tartu Maavalitsus

Suured ja väikesed õnnenööbid, kus kaheksakannad meie esivanemate uskumuste kohaselt õnne toovad ja kaksikristid kaitsevad, on Tartu Maavalitsuse meeneteks. Tartumaale ainuomase Rõngu sõba motiivid leidsid koha diivanipatjadel. Tartu Maavalitsuse kodulehelt võid leida ka projekti "Käsitööga tööle" käigus koostööna valminud vaip-mängude pildid. Vaip-mängude omanikeks on saanud Eesti Rahva Muuseum, Valguta Lateaed-Algkool ja Elva Peedu Lasteaed.

Elva Linnavalitsus

Paljud inimesed seostavad Elvat mändide ja puhta õhuga. Samuti puhkuse ja vaikusega. Pikka aega kestnud kuvand toimib ja on kinnistunud. Seega said Elva meened männioksa või männiokka kujutise. Nii kaelaehted, kausid, alused, seinaplaadid, kui märsid ja kotikesed. Ka männilõhn sai keraamilisse pauna pakitud. Mõnus männiaroom levib kinkides ja jõuab kingisaajani.

Ülenurme Vallavalitsus

Ülenurme vallas sooviti eristuvat, omanäolist ja valda iseloomustavat meenet.
Valla territooriumil on sajandeid haritud maad, küntud ja külvatud. Sellest tulenevalt said valda tutvustavaks ja iseloomustavaks kujundiks valitud ruudud. Need sümboliseerivad maad, maapinda, põldu. Valla nimes ÜLENURME on kaunis sõna nurm, mis ENE-s on defineeritud järgmiselt: „nurm on põld või selle osa, kus külvikorra järgi kasvatatakse mingit vilja või kultuurheina, ka kuivrohumaa”. Eesti Rahva Muuseumi hoidlas Raadil 17. saj. lõpus kirjatud vaalikurikal (nr.A446:1275) kasutatud nurmede motiiv iseloomustab hästi valda ja sobib kasutamiseks Ülenurme valda tutvustavatel meenetel. Valla elaniku valmistatud keraamika kinkimine oma külalistele on positiivne näide hoolivast ja inimesesõbralikust vallast ja tema ametnikest.

Kallaste Linnavalitsus

Kallaste Linnavalitsuse sooviks oli kasutada meenetel kohalikku materjali. Kasutasime Peipsi rannalt korjatud kivikesi, vee poolt lihvitud klaasikilde ja puitu, rannakarpe. Portselanist supitassid, kruusid ja taldrikud said kohalikku eripära arvestava maalingu (kalad, sibulad ja kurgid).

 

Veel lugemist:
Virumaa Teataja. Hea meene pikendab külalise mälu.
Pärnu Postimees. Pärnu suveniirid alles otsivad isikupära.
Sakala. Tikutoos Viljandi suveniiriks!
Tartumaa ajaveeb. Elva otsib suveniiri.
Buduaari foorum. Suveniirid reisidelt.
Järva Teataja. Turistid otsivad meenetest omapära.

Previous page: Lace inspired ceramics    Next page: Corporate gifts 

sitemap