Uudised

Kedrafest 2017
teisipäev, 16. märts 2010 :: 19:13
Kategooria: Koolitused

Vaibakonkurss


Ergutamaks kangakudumise arengut on välja kuulutatud Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liidu kangakudujate alaliidu poolt konkurss kangastelgedel kootud tekstiilidele pealkirjaga "Minu vana(ema)vaip"

Postitas: ailipalm


Konkursi põhiliseks inspiratsiooni allikaks ongi just vanad tekstiilid. Võib kasutada oma kodus või vanaemade-sugulaste juures leiduvaid vanu põrandavaipu, mis on armsaks saanud ja mille mustrid väärivad uuel moel taaskudumist.

Vaipu ootame 5. aprilliks järgmistes kohtades:
Tallinnas: Estonia pst 5 - Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liit;
Tartumaal: Ülenurme, Pargi tn 4 - Eesti Põllumajandusmuuseum;
Pärnus: Uus tn 5 - Leeda Otsa Vaibakoda.

Vaipadele tuleb lisada märgusõnaga ümbrik, milles autori kontaktandmed, vana vaiba foto ja saamise lugu, võimalusel ka mustrirakenduse skeem. Märgusõna kinnitada ka vaiba külge.
Saabunud vaipadest valmib veebinäitus aadressil www.kangakudumine.ee.
Samas on võimalik kõigil külastajatel vaipu hinnata.

Publiku lemmikule auhinnaks 1000 kr eest omal valikul kaupu OÜ-lt Kangaspuu. Ajakirja "Käsitöö" toimetus premeerib oma lemmikut ajakirja aastatellimusega. Parimate vaipade kudumisjuhendid avaldatakse ajakirjas "Käsitöö".
Kui vanaaegset vaipa pole kohe käepärast võtta, võib inspiratsiooni hankida mustrivihikust "Vanaemade vaibad". Vihikut on võimalik osta Tartus Eesti Rahva Muuseumi näitusemajast, Viljandi Käsitöökojast või e-poest www.kangaspuu.ee.

Info: Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liit, tel. 6 604 772
Veinika Västrik, tel 58068703, veinika@kangaspuu.ee

 

Eelmine leht: Kontakt    Järgmine leht: Koolitused 

sisukaart