Ceramics ›› Something special

„Kui leiad kontakti sellega, kes sa õieti oled, ja mida tähendavad aastatuhandetevanune esivanemate pärand ja loodus meie ümber, võib sündida suuri asju.” (Ajakirjast Muusika nr.6/7 2009. Aleksander Sünteri mõtteid vahendas ajakirjanik Margus Haav)

Neile, kes teavad, mida tahavad

See teenus on sulle, kes sa armastad oma kodu, vanemaid ja kodumaad. Kodukoht, selle areng ja kestmine on sulle oluline.
Käsitööesemed, rõivad ja kodukaunistused ajaga habrastuvad ja kaovad. Paigutades pitsi-, tikandi-, puidumustri keraamikasse, kannab see edasi mälestust vana- ja vaarvanematest veel mitme põlvkonna vältel. Kohapõhised rahvuslikud mustrid säilivad savis aastasadu. Sulle olulisest kallisesemest jääb jälg. Nii tänapäevastame kultuuripärandit, seda loovalt edasi arendades.


Piltidel Lähte naiskoori põlle mustriga keraamiline alus ja selle inspiratsiooniallikas.

Laulukooride, rahvatantsurühmade rahvas! Oleks ju vahva ise külas käies või kedagi võõrustades kinkida mälestuseks ese, millel oma koori või rühma rahvarõivamuster peal? Oma rahvariidemustrid keraamikas annavad meenele lisaväärtuse, teavitades kingisaajat, et oma kodukanti ja selle kultuuri eriliseks ning kordumatuks peetakse.
Vanaemad, vanaisad üle Eesti, kes te väärtustate oma juuri
ning tahate jätta lastele, lastelastele enda poolt valitud mustriga keraamilise eseme mälestuseks. Teil on see võimalus.
Omavalitsused - kui otsite piirkonnale oma meenet
. Leiame koostöös võimalused. Pildid galeriis - Kohapõhised meened. Läänemaa meenekonkursil said auhinnalise koha Gleimotor OÜ poolt valmistatud Haapsalu salli pitsimustriga alus ja kauss.

Rahvuslikud meened on meie visiitkaartideks maailma.

Ole sa Pärnumaalt, Mulgimaalt või Setomaalt, Järva-Jaanist või Muhumaalt - ükskõik millisest Eestimaa paigast. Mälestuseseme mustri paigutamine keraamikasse on kordumatu. Pakun võimalust teha midagi teisiti, omamoodi. See on võimalus eristuda. Ja anda oma panus, et rahvuslik säiliks ja kestaks. Otsus on sinu!

Previous page: Corporate gifts    Next page: Workshops 

sitemap