Keraamika ›› Midagi erilist

„Kui leiad kontakti sellega, kes sa õieti oled, ja mida tähendavad aastatuhandetevanune esivanemate pärand ja loodus meie ümber, võib sündida suuri asju.” (Ajakirjast Muusika nr.6/7 2009. Aleksander Sünteri mõtteid vahendas ajakirjanik Margus Haav)

Neile, kes teavad, mida tahavad

Käsitööesemed, rõivad ja kodukaunistused ajaga habrastuvad ja kaovad. Paigutades pitsi-, tikandi-, puidumustri keraamikasse, kannab see edasi mälestust vana- ja vaarvanematest veel mitme põlvkonna vältel. Kohapõhised rahvuslikud mustrid säilivad savis aastasadu. Olulisest kallisesemest jääb jälg. Nii tänapäevastame kultuuripärandit, seda loovalt edasi arendades.
Rahvuslikud meened on meie visiitkaart maailma.

Mälestuseseme mustri paigutamisege keraamikasse loome midagi isiklikku ja kordumatut. See on võimalus eristuda. Ja anda oma panus, et rahvuslik säiliks ja kestaks.


Piltidel Lähte naiskoori põlle mustriga keraamiline alus koos inspiratsiooniallikaga. Rahvarõivamustrid keraamikas annavad meenele lisaväärtuse, teavitades kingisaajat, et oma kodukanti ja selle kultuuri eriliseks ning kordumatuks peetakse.

Eelmine leht: Firmade, ürituste meened    Järgmine leht: Töötoad 

sisukaart